Program formacyjny

Program formacyjny

Nasz program formacji opiera się głównie o program pastoralny opracowany przez Szkołę Ewangelizacji św. Andrzeja (SESA), autorstwa Jose Prado Floresa i jego współpracowników. Jego założeniem jest podział na 3 etapy formacji:

I. Podstawy chrześcijańskiego życia – 7 rekolekcji (kursów), które rozpoczynają się od doświadczenia kerygmatu i prowadzą do dojrzałości chrześcijańskiej
II. Jak ewangelizować? – kolejnych 7 kursów, które dają praktyczne umiejętności ewangelizowania
III. Jak formować ewangelizatorów? – ten etap przeznaczony jest dla ewangelizatorów, którzy formują innych i przygotowują ich do wzięcia odpowiedzialności za wspólnoty i innych ewangelizatorów.
Kursy opcjonalne i szkoleniowe dla ekip – 5 kursów tematycznych, m.in. o męce i zmartwychwstaniu Jezusa, o dziesięcinie, o uzdrowieniu wewnętrznym, kursy dla dzieci itp. oraz 2 kursy przygotowujące ekipy do posługi podczas kursów.
Oprócz tego nasza szkoła współpracuje z innymi szkołami w Polsce i korzysta z ich autorskich kursów, takich jak „Chłopiec z chlebami i rybami” i inne.

Poniższa lista kursów jest poglądowa, ponieważ część z nich nie została jeszcze ukończona, a inne nie są dostępne jeszcze w Polsce, bądź w naszej szkole.

Lista aktualnie prowadzonych kursów przez naszą szkołę znajduje się w naszym kalendarium. Warto na bieżąco sprawdzać dostępność nowych kursów, ponieważ planujemy systematycznie wdrażać kolejne z programu formacji SESA a także inne kursy, dostępne aktualnie w kraju.